Miksi kaupoissa on eri hinnat ruoka tarvikkeilla?Maito litra maksaa 1,19 ja toisessa 0,99litra samaa halpa versio maitoa mitä saa ässältä 0,88ekua/litra, muukin ruoka on10-15prosenttia kalliimpaa ässällä.Isossa marketista saa jos ostaa normaali ruoka kassin niin 5-6ekua halvemmalla,samat tuotteett Sehän on iso säästö perheelliselle¡!
K-marketit
5
290
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä on totta.Näin lapsiperheissä kuluu ruoka laskuun.Kun nyt olen seurannut kauppa laskuja niin iso on ero s ja k kaupan hinnoissa ja valikoimassa.Satasia on ero kuukaudessa.jos enemmankinKannattee joskus seurata maksukuitteja,jos hinnat on välistä erit kuin hyllyn reunassa.Pakko se on seurata että jostain saa säästettyä rahaa sähkölaskun
- Anonyymi
Ei maito purkissa ole litraa maitoa.Kannattaa mitata joskus eikä uskoa kaikkea
- Anonyymi
Menkää Lidliin siellä on halpaa ja säästää ruokakuluissa.
- Anonyymi
Kannaattee käydä roissa kaupassa.käyn töissä päivittäin ja kuskaa samalla tutuille elintarvikkeita kun tilaavat nettikaupasta,pari kertaa viikossa,Saahan siinä bensarahaa!Olis enempikin kuskattavaa kaupoista kun kysyntää on,mutta on niin pieni auto pitäis olla paketti auto johon sais kaikkien
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467635
- 334213
- 573715
- 503190
- 172876
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652561- 542398
- 512388
- 402339
- 162286