1 kilo riisiä maksaa 1eur tai alle eli 3kg maksaa max 3 euroa = ruokaupoissa on 3eur valmisruokia joilla pärjää ehkä puoli päivää jos istuu penkillä sen ajan!
Vaikka en ole ostanut hampurilaisia niin annan esimerkin eli saarioinen myy hampurilaisia yli 3 eur kpl jolla pärjää muutaman tunnin, hernekeittopurkki on todella kallis sisältöön nähden. Jos purkki maksaa 0,80-1,20€ kpl niin sisältöön nähden todella kallista ruokaa siis se pienin purkki.
Ostin kerralla 3kg riisiä, 3 pakettia kananmunia, edullisia vihanneksia ja hedelmiä, lihapaketin niin tein 2 viikoksi ruokaa jotain muuta edullista ja hyvää.
Suosittelen muillekin jättämään ruoka-kauppaan kaikk tuotteet joita ei kannata ostaa ja tuotteen sisältö kertoo kannattaako ostaa ruuaksi.
Säästö on aivan valtava.
Pieni valmisruoka pariksi tunniksi vs 3 kiloa riisiä
Anonyymi-ap
4
437
Vastaukset
Kyllähän tuollaisen pari viikkoa joku voi samaa ruokaa syödä.
Muistan työelämässä ollessani erään miehen, joka söi kolme ja puoli vuotta joka päivä Saarioisten jauhelihapitsan lounaaksi.- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
❤️ Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Kaurapuuro ja ruispalat, niillä pärjää 6 tuntia annoksella.
ja ei ole kallista eikä epäterveellistä niinku riisi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1197546Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista786604- 955264
- 524615
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee494266- 2304159
- 444095
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san283948- 583080
- 482576