Jonkun mielestä 8€ lounas on halpa, mutta ei se minun mielestäni ole niin halpa, että joka arkipäivä 8€ lounaan voisi syödä.
Vaikkei 8€ kaupasta paljon ruokaa saa, niin vajaan parin lounaan hinnalla saa jo raaka-aineet, joilla tekee ruoan, josta syö viikon verran.
Tein lasagnea ja raaka-aineisiin ei mennyt 10€ enempää ja lasagnesta riitti helposti syömistä koko viikoksi.
Lasagne on senverran hyvää, että sitä syö helposti useampanakin päivänä.
Tuohon 8€ lounaan hintaan täytyy tietenkin laskea työntekijöiden palkat ym. kulut raaka-aineiden lisäksi.
Kun itse tekee ruokaa, niin eipä sitä silloin tule ulkona käytyä syömässä, vaikka maistuuhan se toisen tekemä ruoka aina erilaiselta.
Ruoka kallista ravintolassa
AikaKallista
2
166
Vastaukset
- JuuuuuuPaJuuuuuu
N.10€ lasagnen raaka-aineisiin ja syöt sillä viikon? Täytyy olla pienet annokset sitten.
- AikaKallista
On ihan lautanen täynnä ja nälkäkin lähtee ihan.
Uunivuoan koko on 24X32 cm.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 742932
- 652783
- 681822
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä171669- 241657
- 201600
- 221533
- 481297
- 381263
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91259