1 kilo riisiä maksaa 1eur tai alle eli 3kg maksaa max 3 euroa = ruokaupoissa on 3eur valmisruokia joilla pärjää ehkä puoli päivää jos istuu penkillä sen ajan!
Vaikka en ole ostanut hampurilaisia niin annan esimerkin eli saarioinen myy hampurilaisia yli 3 eur kpl jolla pärjää muutaman tunnin, hernekeittopurkki on todella kallis sisältöön nähden. Jos purkki maksaa 0,80-1,20€ kpl niin sisältöön nähden todella kallista ruokaa siis se pienin purkki.
Ostin kerralla 3kg riisiä, 3 pakettia kananmunia, edullisia vihanneksia ja hedelmiä, lihapaketin niin tein 2 viikoksi ruokaa jotain muuta edullista ja hyvää.
Suosittelen muillekin jättämään ruoka-kauppaan kaikk tuotteet joita ei kannata ostaa ja tuotteen sisältö kertoo kannattaako ostaa ruuaksi.
Säästö on aivan valtava.
Pieni valmisruoka pariksi tunniksi vs 3 kiloa riisiä
Anonyymi-ap
4
434
Vastaukset
Kyllähän tuollaisen pari viikkoa joku voi samaa ruokaa syödä.
Muistan työelämässä ollessani erään miehen, joka söi kolme ja puoli vuotta joka päivä Saarioisten jauhelihapitsan lounaaksi.- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
❤️ Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Kaurapuuro ja ruispalat, niillä pärjää 6 tuntia annoksella.
ja ei ole kallista eikä epäterveellistä niinku riisi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1041831
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla151601- 1441589
- 1031539
- 801447
- 1191259
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n2811236Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241090- 691081
- 381032