Perunat 0,79€ pussi ja eineslihapullat 0,99€ rasia ja siihen salaattia kylkeen löytyi puoleen hintaan. Onko ruoka kallista?
Lidl perunat ja lihapullat
17
250
Vastaukset
- Anonyymi
Ostan toimeentulolla olutta🍺😋
tupauuno, rautavaara. Savo - Anonyymi
Ei ole ruoka kallista, jos vielä tarjouksia käyttää, niin tosi edullista.
Saa sitä ilmaiseksikin, joten miksi edes maksaa. Voi kerätä matkakassaa säästöön, lähteä lämpöiseen kuukaudeksi, kahdeksi...- Anonyymi
Suomessa on lämmintä. Jonninjoutavaa matkustelua, parempi olla ympäristöystävällinen ja juoda olutta.
- Anonyymi
Älä sinä nyt vähäruokainen sairaalloisen haiseva nälkää näkevä laiha luiru mainosta täällä kuinka säästät vielä tukirahoja matkakassaankin kun et tarvitse vaatteita etkä kenkiäkään muuta kuin kerätä niitä tukia jossain thaimaassa käymiseen ja suomessa pärjää vain makkaralla.
Johan noi päättäjät päättelevät ettei kukaan tarvitse yhtään mitään mitään tukia ja otetaan vielä enemmän niistä pois.
Kukaan normaali ihminen ei niistä tuista kykene mihinkään matkakassaan keräilemään kun ne eivät riitä edes ihmisen perustarpeisiin. Sinulle vaan on edullista ihan kaikki ja voisit painua sinne olkomaille ihan lopullisesti. Mitä ihmettä palaat tänne mitään tukia edes nostelemaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä sinä nyt vähäruokainen sairaalloisen haiseva nälkää näkevä laiha luiru mainosta täällä kuinka säästät vielä tukirahoja matkakassaankin kun et tarvitse vaatteita etkä kenkiäkään muuta kuin kerätä niitä tukia jossain thaimaassa käymiseen ja suomessa pärjää vain makkaralla.
Johan noi päättäjät päättelevät ettei kukaan tarvitse yhtään mitään mitään tukia ja otetaan vielä enemmän niistä pois.
Kukaan normaali ihminen ei niistä tuista kykene mihinkään matkakassaan keräilemään kun ne eivät riitä edes ihmisen perustarpeisiin. Sinulle vaan on edullista ihan kaikki ja voisit painua sinne olkomaille ihan lopullisesti. Mitä ihmettä palaat tänne mitään tukia edes nostelemaan.Sieni, ja marja-aikaan kannattaa olla kotona. Niistä vielä saa kaikenlisäksi matkakassaan lisää fyrkkaa.
Monipuolisesti noista jakelupisteistä ruokaa saa. Kalorit täyttyy, ja ainahan mensän antimia voi säilöä.
- Anonyymi
On se. Kun suvaitsee pettää itseään nii on koko ajan halvempaa.
- Anonyymi
xtran perunamuusijauheesta tulee tosi hyvä uunilaatikko.
Pohjalle jauhelihaa, kuohkeaa muusia päälle ja voinokareita. - Anonyymi
Keitetyistä perunoista ja nakeista tulee sipulin kanssa hyvä pyttipannu.
- Anonyymi
Mielummin ostaa oikeen jauhelihaa ja tekee vaikka murekkeen,tänään tein ja laitoin perunat uuniin.
- Anonyymi
Kallista on jos ei ole rahaa. Tykkään myös hernekeitosta, siihen sipulihaketta ja sinappia. Ruisleipää ja voita ja piimää.
- Anonyymi
Jos toimeentulotuella niin laskentavaiheessa huomioitu 9eur per päivä ravintoon eikö tuo ala meneen jakeluun.
- Anonyymi
Mitä tarkoitat?
- Anonyymi
Meidän lihakaupassa on usein maksaa 0.95 eu/kg.
Pakastin puolillaan maksaa. Taidan alkaa jakamaan ystäville. Eikä maksa mitään.- Anonyymi
Ei maksa vaivaa paitsi holisteja
- Anonyymi
Ruispuuroon halvempaa ja terveellisempää.
- Anonyymi
Ja kaurapuuro on tosi halpaa. Sitä pystyy ostamaan lähes varatonkin .
Vain muutama tyhjä pullo palautusautomaattiin, niin tulee kuitti, missä on
ainakin kauraryynipaketin hinta.
- Anonyymi
Aloittaja pitää jonakin ruokana teurasjätelihapullia niin mielummin ostaa jauhelihaa ja tekee itse.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 742892
- 642753
- 681812
- 241647
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä171639- 201580
- 181464
- 481287
- 381263
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91249